والان پرده سالنی و آشپزخانه

والان پرده سالنی و آشپزخانه


والان پرده چیست؟

والان پرده، پارچه‌های پرده‌ای کوتاهی هستند که بر خلاف پرده‌های معمولی که کل پنجره را پوشش می‌دهند، فقط قسمت بالای پنجره را می‌پوشانند. هدف اصلی استفاده از آن، پوشاندن ریل و قسمت بالایی پرده است.

در عین حال والان پرده در دکوراسیون نیز نقش دارد، به همین دلیل گاهی با پنل مخصوص خود در جایش نصب می‌شود. والان پرده طرح‌ها و مدل‌های متنوعی دارد که در این مطلب به متداول‌ترین مدل‌های آن اشاره می‌کنیم.
لبه چین دار پرده را هم می‌توان به طور تکی استفاده کرد هم به روی پرده. بنابراین هر یک از این مدل‌های والان می‌توانند به تنهایی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

 

  • والان پرده مدل دستمال گردن (Ascot)

این مدل والان پرده طوری طراحی شده است که بریدگی‌های آن شبیه به دستمال گردن آقایان است. نوک تیزی که برای هر برش این والان در نظر گرفته می‌شود، دلیل اصلی این نام بوده و مناسب برای اتاق پذیرایی است و ظاهری رسمی‌تر به اتاق می‌بخشد، بخصوص اگر همراه با پرده آویخته شود. این قسم از تزیینات، اغلب از جنس‌های تجملاتی‌تر نظیر ابریشم یا مخمل دوخته شده و گاهی برای تزیینات بیشتر، منگوله هم به آن آویخته می‌شود.

 

مشاهده محصولات و نمونه کارهای مدل های جدید پرده آشپزخانه

مشاهده محصولات و نمونه کارهای مدل های جدید پرده پذیرایی

 

  • والان تاب دار (Swag)

والن پرده تاب دار
والن پرده تاب دار

این مدل لبه چین دار پرده بسیار استادانه دوخته می‌شود و یک پارچه یکدست است که با حالتی تاب دار در بالای میل پرده قرار می‌گیرد و ادامه آن از دو طرف آویزان می‌ماند. این نوع پرده لبه چین دار، با هر جنسی دوخته می‌شود و در هر اتاقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مدل والان پرده طرح‌های مختلفی دارد و هیچ ساختار یکسان و همیشگی نخواهد داشت. این مدل می‌تواند برای والان پرده های پذیرایی مناسب باشد.

 

  • والان پرده ساده و پاکتی (Rod Pocket)

این مدل لبه چین دار پرده را می‌توان متداول‌ترین مدل و ارزان‌ترین آن دانست.
دوخت این نوع والان ساده است و فقط نیاز به یک نوع پارچه با دوخت و برش ساده دارد. معمولا از مدل لبه چین دار ساده و پاکتی برای پوشاندن ریل پرده استفاده شده و نسبت به مدل‌های دیگر غیررسمی‌تر است.
در عین حال نصب این مدل، بسیار ساده است و نیاز به کمک افراد حرفه‌ای و نصاب نیست. این نوع پرده برای مدل آشپزخانه بسیار مناسب است، زیرا در عین دلنشین بودن، غیر رسمی و به صرفه است.
جهت اطلاع از پیج ما در اینستاگرام لطفا صفحه مارا فالوو کنید. instagram

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *